,,Regitra" pratęsia išlaikytos teorinės vairavimo egzamino dalies galiojimo terminą

,,Regitra" pratęsia išlaikytos teorinės vairavimo egzamino dalies galiojimo terminą

2020-11-11

Regitra,,Regitra" skelbia atsinaujinusias teorijos egzamino galiojimo trukmės taisykles, įvestas dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos ir šalyje paskelbtos ekstremaliosios padėties. Oficialiame ,,Regitros" atstovų pranešime skelbiama, kad nuo šiol, tiems kurie jau išlaikė vairavimo teorijos egzaminą, jo galiojimo laikas tęsis visą ekstremalios situacijos laikotarpį bei 6 mėnesius po jos atšaukimo. Lietuvoje ekstremali situacija paskelbta nuo vasario 26-osios dienos.

Įprastas KET teorijos egzamino rezultato galiojimo laikas ne ekstremalios situacijos periodu yra vieneri metai. Asmuo, norintis įgyti transporto priemonės vairavimo teises privalo išlaikyti vairavimo egzaminą vienerių metų laikotarpyje. Praėjus metams bei neišlaikius praktinės dalies, teorinis egzaminas laikomas nebegaliojančiu.

Pasaulinė Covid-19 pandemija privertė ,,Regitros" vadovybę pakeisti egzamino laikymo sąlygas. Dėl grėsmės sveikatai nuspręsta būsimiems vairuotojams suteikti daugiau laiko.

,,Paslaugų tiekimas dėl antrosios Covid-19 protrūkio bangos pasikeitė iš esmės. Priimtas sprendimas vėl pratęsti teorijos egzamino galiojimo trukmę. Nuo šiol visi egzaminuojamieji, pajutę koronaviruso simptomus gali atidėti egzamino laiką ir apsaugoti aplinkinius nuo užsikrėtimo grėsmės. Tokiu būdu asmenims suteikiama galimybė nesijaudinti bei palaukti, visiško pasveikimo ir tik po to atvykti į vairavimo egzaminą", - apie pakitimus praneša vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Dar viena dėl Covid-19 pandemijos įvesta naujovė - būsimasis vairuotojas nebeprivalo įspėti apie egzamino atidėjimą likus ne mažiau, kaip 24 valandoms iki egzamino pradžios. Ekstremalios situacijos metu asmuo turi teisę pranešti apie neatvykimą į egzaminą bet kurio metu, vos tik pajuto koronaviruso ligos simptomus.

Tai jau antrasis ,,Regitros" taisyklių pakeitimas pandemijos laikotarpiu. ,,Pirmosios koronaviruso bangos metu teorijos egzamino galiojimo terminas buvo atidedamas tik tiems asmenims, kurių egzanino galiojimo laikas baigėsi per karantiną ir 3 mėnesiams po jo atšaukimo. Deja, situacija šalyje vis dar įtempta, galioja ekstremalioji padėtis, todėl norima atsižvelgti į būsimųjų vairuotojų interesus bei pratęsti teorinio egzamino galiojimo laiką praėjus pusei metų po karantino pabaigos. Taip mes užkirstume kelią pakartotinam teorijos egzamino laikymui", - praneša ,,Regitros" generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu ,,Regitroje" vis dar vyksta vairavimo egzaminai. Pabrėžiama, kad yra naudojamos visos, pandemijos metu patvirtintos apsaugos priemonės bei laikomasi saugaus atstumo. Transporto priemonėse naudojamos specialios pertvaros, kurios yra įmontuotos automobiliuose ir taip garantuoja saugumą egzamino metu.

Be to, ,,Regitra" prašo ypatingo būsimų vairuotojų sąmoningumo šiuo visiems nelengvu pandemijos periodu. Visi asmenys privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis saugaus atstumo ir naudotis dezinfekcinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, dezinfekciniu rankų skysčiu.

Naujausius ket testus galite surasti čia ket bilietai

Nemokami ket testai pries Regitra teorijos egzaminą

Komentarai