Valstybinės reikšmės keliuose modernizuojama vairuotojų informavimo sistema

Valstybinės reikšmės keliuose modernizuojama vairuotojų informavimo sistema

2020-11-29

Susisiekimo ministerija praneša, kad TEN-T tinklui priklausančiuose transpeuropiniuose, valstybinės reikšmės keliuose bus tobulinamas eismo sąlygų informatyvumas, saugumas ir patogumas. Šis tikslas bus pasiektas įvedus intelektines transporto sistemas bei pastačius naujos kartos greičio matuoklius.

Naujasis projektas yra papildomai finansuojamas iš Europos Sąjungos fondų. Sklandžiam ir patogiam darbui bus sukurta vientisa IT ir infrastruktūros sistema. Ypatingas dėmesys bus skirtas vairuotojų informavimui, susisiekimo kokybei, saugumui bei pravažumui.

Projekto metu, pagal Lietuvos automobilių kelių direkcijos greičio kontrolės metodikas, bus įrengtos naujos momentinio ir sektorinio greičio matavimo sistemos. Pažymėtina, kad tokios sistemos bus įrenginėjamos tik kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose. Ši inovatyvi sistema parodys ar transporto priemonė turi galiojantį civilinės atsakomybės draudimą ir ar yra praėjusi techninę apžiūrą. Pagrindinė tokių naujovių priežastis - eismo sąlygų ir saugumo gerinimas KET.

Laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Jaroslav Narkevič teigia, kad artimiausiu metu planuojama modernizuoti kelių oro sąlygų stoteles. Kai kurios iš jų yra susidėvėjusios ir pasenusios, todėl tampa problematiška įvertinti klimatines oro sąlygas ir laiku į jas reaguoti. J. Narkevič tvirtina, kad bus įdiegta moderni Eismo informacinė sistema.
,,Modernizacijos metu bus išskaidyta ir prie skirtingų duomenų šaltinių tipų bei duomenų srautų pritaikyta sistema, kuri bus žymiai patogesnė, orientuota į vartotoją ir tinkama duomenų mainams su kitomis sistemomis bei šaltiniais", - teigia l.e. ministro pareigas J. Narkevič.

Bendra projekto vertė yra 4 777 449.98€, iš jų 3 821 959.45€ skiria Europos Sąjungos struktūriniai fondai (Sanglaudos fondas).

Projekto pabaiga planuojama 2022-ųjų metų birželio mėnesį.

Komentarai