Papildoma žalia rodyklė, kaip elgtis, kai dega žalia?

Papildoma žalia rodyklė, kaip elgtis, kai dega žalia?

2020-08-18

zenklas zalia rodykle

Pradingus lentelėms su žaliomis rodyklėmis, padaugėjus sekcijų, galiausiai, dalinai sugrąžinus lenteles – kai kurie vairuotojai nežino - kaip elgtis, kadangi įprastas veiksmas nuolatos pravažiuojamose sankryžoje tapo kitoks nei visada, o blogiausia, kad vairuotojai situacijas supranta skirtingai. Koks to rezultatas? Ilgas stovėjimas prie sankryžos, kai dega žalias signalas ir net avarijos, kurios vis dažniau pasitaiko didmiesčiuose.

KET 75 punkto pakeitimas

Nuo 2019-ųjų metų pasikeitė 75 KET punktas, kuris nurodė, jog: „Jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, važiuoti rodyklės nurodyta kryptimi leidžiama tik įsijungus šios sekcijos signalui“.

Atsiradus pakeitimams ir tuo pačiu neįprastam vairuotojų elgesiui kelyje – dalyje Vilniaus sankryžų net atsirado paaiškinančios lentelės, kuriose rodoma – kokie turėtų būti tolimesni vairuotojų veiksmai.

sviesoforo zalia rodykle

Paveiksliukas iš Susisiekimo ministerijos puslapio. Jame pateikta teorinė KET situacijos apybraiža.

Kaip elgtis sankryžose?

Jeigu atidžiai mokėtės KET teorinę dalį ir aktyviai sprendėte testus, tikėtina, kad net ir pasikeitus nuostatams – saugiai ir atsakingai važinėjate, žinote, kaip elgtis kelyje. O ką daryti tiems, kurie nesupranta naujų pakeitimų?

Pirmiausia – reikalingi KET bilietai, kurie padės įtvirtinti ne tik teorinius įgūdžius sankryžose, tačiau ir kitose galimose situacijose kelyje, o antra – žemiau skaitykite pateiktas galimas situacijas ir elgesį jose.

Privažiavus sankryžą reikia įvertinti – ar prieš akis esantis šviesoforas yra su sekcija, ar be jos. Jeigu rodyklės yra – tokiu atveju reikia vadovautis KET 158 punktu: „Sukdamas sankryžoje į kairę arba į dešinę, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostas. Sukdamas į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo duoti kelią eismo dalyviams (dviračių vairuotojams ir kitiems), kertantiems bet kurią važiuojamosios dalies, į kurią jis suka, eismo juostą“.

zalia rodykle papildoma lentele

Paveiksliukas iš Susisiekimo ministerijos puslapio. Jame pateikta teorinė KET situacijos apybraiža.

Pabandysime paaiškinti dar paprasčiau dabar galiojantį žalios lentelės įstatymo pakeitimą.

Jeigu šviesofore nedega žalios rodyklės sekcija – tokiu atveju galima sukti į dešinę, kairę, tačiau turite praleisti pėsčiuosius bei dviratininkus, kurie kerta judėjimo kryptį (per perėją, žinoma).

O jeigu sankryžoje Jūsų laukia šviesoforas, kuris yra su degančia sekcija – tuomet vairuotojas turi pirmumo teisę ir jis gali drąsiai (tačiau atsargiai!) sukti į jam reikalingą pusę. Taigi, vadovaujamės žalia šviesa, kuri yra skirta laukiančiam vairuotojui.

papildoma sviesoforo lentele

Specialios lentelės su paaiškinimais

Nors viskas atrodo gana akivaizdu ir teorijos mokymosi metu kiekvienas būsimas vairuotojas tokio tipo informaciją turėjo įsisavinti, deja, praktika tokia, kad dalis žmonių nežino apie pasikeitimas, o kita dalis – nesupranta jų.

Štai todėl nuo rugsėjo mėnesio Vilniuje turėtų atsirasti dar daugiau paaiškinamųjų lentelių, kuriomis siekiama paprastai ir aiškiai pateikti – kaip žmogui, kuris laukia sankryžoje – elgtis. Nes kol kas praktika tokia – kad pirmas eilėje elgiasi kaip išmano, o likusieji – kartoja.

Nuo rugsėjo mėnesio papildomos lentelės turėtų atsirasti šiose Vilniaus sankryžose:

• Savanorių pr.–Žemaitės g.–V. Pietario g.;

• Konstitucijos pr. ties Europa;

• Kareivių g.–Verkių g.;

• Kalvarijų g.–Žalgirio g.;

• S. Konarskio g.–V. Pietario g.;

• Kalvarijų g.–A. Juozapavičiaus g.;

• Kalvarijų g.–V. Gerulaičio g.;

• Gelvonų g.–Paberžės g.;

• Algirdo g.–J. Basanavičiaus g.;

• Architektų g.–Erfurto g.;

• Kalvarijų g.–Ateities g.;

• Žirmūnų g.–Kareivių g.;

• T. Narbuto g.–Saltoniškių g.;

• Laisvės pr.– Rygos g.–Buivydiškių g.;

• Drujos g.–Rasų g.

• Laisvės pr.–Ateities g.–Baltrušaičio g. (lrt.lt informacija).

O ką daryti kitų miestų gyventojams?

Jeigu gyvenate ne Vilniuje – tokiu atveju belieka mokytis ir kuo nuodugniau išsiaiškinti informaciją dėl pasikeitimų. Jokio skirtumo, ar tik planuojate laikyti V.Į. Regitra teorijos egzaminą, ar teises jau seniai turite savo rankose – KET testai yra puiki pagalba detaliau įsigilinti į pasikeitimus keliuose ir tuo pačiu būti atsakingu bei saugiu kelių eismo dalyviu.

Taip siūlome pasižiūrėti VĮ „Regitros“ sukurtą video, kuriame pasakojama vairavimo pradžiamoksliams – kaip elgtis artėjant link sankryžų: https://www.youtube.com/watch?v=2C77mNobHrM.

artejimas link sankryzos

Būkite saugūs ir saugokite kitus!

Greičiausiai nemokamus KET testus galite pasimokyti Nemokami KET Testai puslapyje

Pasiskaityti naujausisa kelių eismo taisykles čia

Komentarai