Naujausios 2024 Kelių eismo taisyklės svetainėje manoket.lt ket 2023

Kelių Eismo Taisyklės

Kas yra Kelių Eismo Taisyklės?

Kelių Eismo Taisyklės tai oficialiai patvirtintos eismą keliuose reguliuojančios taisyklės, techninės ir teisės normos bei nuostatos . Kelių Eismo Taisyklės galioja dviratininkams, motociklininkams, pėstiesiems bei kitų transporto priemonių vairuotojams. Tokio kaip dabar turime KET taisyklės Lietuvos Respublikoje buvo patvirtintos 2002 metais tuometinio Ministro Pirmininko Algirdo Brazausko. Tai buvo naujausios Kelių Eismo Taisyklės, labiau pritaikytos ES esantiems standartams. Nuo to laiko KET yra pastoviai papildomos ir atnaujinamos, priimamos naujos direktyvos ar pakeitimai daromi pagal esamą situaciją keliuose. Paskutinių metų Kelių Eismo taisyklių ryškiausi pakeitimai buvo susiję su žiedinėmis sankryžomis, klevo lapo įvedimas vietoj M raidės ( „M“ raide anksčiau buvo žymimos mokomosios vairavimo priemonės. Dar anksčiau buvo naudojama kirilicos raidė „У” (учебный)) Paskutinis, daugiausiai prieštaravimų sulaukęs KET pakeitimas buvo dėl žalios šviesoforo rodyklės panaikinimo. Šis Kelių Eismo Įstatymo pakeitimas buvo svarstomas jau nuo 2018 metų o po priėmimo susilaukė didelio vairuotojų pasipriešinimo dėl labai neaiškių ir painių reikalavimu bei nuostatų. Ko pasekoje 2020 žalios šviesoforo rodyklės vėl buvo patvirtintos ir vėl yra leidžiama jas montuoti tam tikruose sankryžose.

Skirtingos ES šalys- skirtingos Kelių Eismo Taisyklės.

Įvairiose ES šalyse Kelių eismo saugos nuostatos ir kelių eismo taisyklės skiriasi. Žemiau pateikiame kokios taisyklės galioja įvairiose šalyse.

  • Visose transporto priemonėse visose ES šalyse, įskaitant mikroautobusus ir turistinius autobusus yra privaloma prisisegti saugos diržus.
  • Visuose lengvuosiuose automobiliuose, sunkvežimiuose ir, kai tai leidžia tech. galimybės, kitose transporto priemonėse turi būti įrengtos apsaugos priemonės tinkamos vaikams.
  • Jei nesinaudojama laisvų rankų įranga, daugumoje ES šalių vairuojant draudžiama kalbėti mobiliuoju telefonu.
  • Priklausomai nuo ES šalies yra skirtingas leistinas alkoholio kiekis, kai kuriose šalyse alkoholio visiškai negali būti.
  • Skirtingų rūšių keliuose, skirtingoms transporto priemonėms yra skirtingi greičio apribojimai.
  • Skirtingi reikalavimai saugos įrangai automobiliuose ir dviratininkams.
  • Kai kuriose ES šalyse privaloma važiuoti su įjungtais dieniniais žibintais ir (arba) naudoti žiemines padangas.
  • Reikia prisiminti, kad Kipre, Airijoje ir Maltoje važiuojama kairiąja kelio puse.
  • ES yra imtasi priemonių pagerinti kelių eismo saugą, taip pat asmenų, pažeidžiančių kelių eismo taisykles kitose ES šalyse, atžvilgiu. Ką tai reiškia užsienio šalyje vairuojančiam asmeniui? Reiškia, kad jei vairuotojas pažeis kelių eismo taisykles kitoje šalyje, pranešimą apie baudą gaus paštu į namus! Susiruošus kelionei į užsienį, mes rekomenduojame parsisiųsdinti programėlę „Kelyje užsienyje“ jos pagalba galėsite sužinokite svarbią visų ES šalių kelių eismo saugos informaciją, kad ir kur būtumėte. Žinoma reikia nepamiršti ir tinkamo draudimo, kuris galiotų ir keliaujant kitose ES šalyse.